author-img

Witamy i dziękujemy za wizytę.

Czy znalazłeś wszystkie odpowiedzi na pytania! Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta i potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami.

Aspen Distribution

Pracujemy w godzinach:

Nasz wykfalifikowany personel pozostaje do Państwa dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i udzielimy niezbędnych informacji.
  • Poniedziałek - Piątek

    8.00 - 16.00

Zadzwoń do nas

+48 22 812 54 80
+48 516 048 497

Aspen Distribution Sp. z o.o.

Biuro handlowe

ul. IX Poprzeczna 3
04-637 Warszawa

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Innowacyjna formuła Medixilu została tak opracowana, aby zminimalizować możliwość wystąpienia podrażnienia skóry. Medixil posiada międzynarodowy certyfikat hipoalergiczny AllergyCertified, który gwarantuje, że produkt jest hipoalergiczny i do jego produkcji używane są najwyższej jakości sprawdzone składniki. Aby otrzymać certyfikat AllergyCeritied producent musi wysłać pełną listę składników z których wykonuje swoje kosmetyki i następnie jest badane ich pochodzenie. Dodatkowo sprawdza się również samą fabrykę, gdyż produkcja nie może się odbywać w pobliżu miejsca gdzie wyrabiane są produkty z potencjalnymi alergenami, które mogłyby się dostać do wyrobów hipoalergicznych. Producenci kosmetyków hipoalergicznych unikają w szczególności trzech największych alergenów, czyli zapachów, barwników i niektórych konserwantów. Medixil z innowacyjną formułą DryPlus (MediDry) spełnia wszystkie te kryteria a jednocześnie jest bardzo skuteczny w swoim działaniu, redukując problem nadmiernej potliwości. Medixil podobnie jak inne specjalistyczne i extra skuteczne antyperspiranty może spowodować podrażnienie skóry, szczególnie na początku stosowania, jednak po 3-4 zastosowaniach skóra powinna się całkowicie przyzwyczaić do preparatu. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry, zaleca się użycie organicznego olejku ze słodkich migdałów po każdej aplikacji preparatu. Jeżeli podrażnienie skóry nie ustąpi po 3 lub 4 aplikacjach należy przerwać stosowanie preparatu.

Medixil szybko się wchłania, jest bezbarwny i nie zawiera żadnych substancji zapachowych więc można go stosować jednocześnie ze swoim ulubionym kosmetykiem zapachowym. Medixil aplikuje się wyłącznie na noc na czystą, suchą i niepodrażnioną skórę, przed pójściem spać. Rano należy zmyć pozostałości preparatu wodą z mydłem i można wtedy użyć perfum, dezodorantu czy też innych kosmetyków zapachowych.

Ponieważ podczas snu gruczoły potowe są mniej aktywne i nie wydzielają tyle potu co w czasie dnia. Pozwala to na skuteczne wytworzenie tzw żelowego korka, który czasowo zmniejsza wydzielanie potu i eliminuje nadmierne pocenie na okres 3 - 5 dni i to po jednorazowym zastosowaniu. Skóra pod pachami musi być czysta, sucha i niepodrażniona wtedy unikniemy podrażnienia. Należy pamiętać, aby nie aplikować żadnych silnych antyperspirantów w krótkim czasie po przebywaniu w saunie, na basenie lub silnym wysiłku fizycznym, gdyż ujścia kanalików potowych są wtedy maksymalnie otwarte i może wystąpić reakcja alergiczna a korek żelowy się nie wytworzy przez co spadnie skuteczność działania preparatu.

Pocenie się jest naturalnym procesem służącym do termoregulacji organizmu. Jednak nawet całkowite zablokowanie kanalików potowych pod pachami nie spowoduje że nasz organizm nie będzie w stanie pozbyć się tosyn. Człowiek bowiem poci się całą powierzchnia ciała, lecz pod pachami znajduje się znacznie więcej gruczołów potowych i proces ten jest bardziej intensywny. Skóra pod pachami nie odpowiada za funkcjonowanie i termoregulację całego organizmu.

Medixil należy stosować wyłącznie na noc a rano pozostałości preparatu trzeba zmyć w związku z tym nie pobrudzi odzieży dziennej.

U dzieci przed okresem dojrzewania rzadko wystepuje nadmierne pocenie. Jesli jednak taki problem pojawi się u dziecka należy wówczas skonsultować się z lekarzem aby sprawdzić czy nadpotliwość nie jest skutkiem chorobowym. Nie rekomendujemy stosowania Medixil u dzieci poniżej 13 roku życia. Natomiast dzieci powyżej 13 roku mogą stosować Medixil najlepiej pod ścisła kontrolą rodziców i przestrzegając wskazań zawartych w ulotce produktowej. Ze względu na bardzo delikatną skórę nastolatków rekomendujemy zastosowanie Medixilu Sensitive i mniejszej ilość preparatu niż u osoby dorosłej.

Medixil może być stosowany przez kobiety ciężarne oraz te karmiące piersią. Jest to produkt dopuszczony do obrotu zgodnie z Europejskim Rozporządzeniem bezpieczeństwa kosmetyków, które zakłada że nie może on powodować uszczerbku na zdrowiu ludzi. Dodatkowo Medixil jest produktem hipoalergicznym i posiada międzynarodowy certyfikat AllergyCertified.

Prawidłowe stosowanie antyperspirantów jest całkowicie bezpieczne. Składniki aktywne jak związki chlorku glinu zawarte w antyperspirantach są wchłaniane przez skórę wyłącznie w bardzo małym procencie. Znacznie większe ilości tych składników pochodzi z pożywienia.

Medixil nie jest zwykłym antyperspirantem, należy on do kategorii ekstra skutecznych a jego innowacyjna formuła DryPlus (MediDry) skutecznie eliminuje problem nadmiernego pocenia. Formuła DryPlus została stworzona przez specjalistyczne laboratorium i zawiera wyłącznie certyfikowane niezbędne składniki, które są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Aby otrzymać skuteczną ochronę przed nadmiernym poceniem przez okres 3 do 5 dni należy jedynie właściwie dobrać odpowiedni dla siebie rodzaj Medixilu.